top of page

הצלחה בחיים 

                      

כל רעיון שעולה בדעתי הוא בהישג ידי.  אם באפשרותי לדמיין את זה, אוכל להגשים את זה.

לכל אדם יש משאלות רוחניות וחומריות. יש אנשים שרוצים להשקיע 25% מהזמן והאנרגיה שלהם בתחום הרוחני ו 75% בתחום הגשמי. יש אנשים שרוצים לחלק את הזמן שלהם 50% 50% בכל תחום. ויש אנשים שרוצים להשקיע 75% מהזמן והאנרגיה שלהם בתחום הרוחני ורק 25% בתחום הגשמי. לא משנה להיכן אנו שייכים, חשוב שכל אחד מאיתנו ידע ויציין לעצמו להיכן הוא שייך כרגע (תמיד אפשר לשנות כיוון) בכדי שיוכל להתרכז ולדעת כיצד להשקיע את הזמן והאנרגיה שלו. התמקדתי באחוזים האלה מכיוון שמי שמשקיע פחות מ 25% בעולם הרוח לא ישיג את הבינה הנחוצה כדי להצליח בחיים הגשמיים. מי שמשקיע יותר מ 75% בעולם הרוח בדרך כלל לא חי בין אנשים רגילים אלא באשרם או במנזר.

כל אדם שרוצה להצליח ולממש את הפוטנציאל המלא שלו, חייב להסתכל על החיים עצמם כבית ספר. גם אדם ששואף בעיקר להישגים רוחניים, כדי להצליח הוא חייב להתייחס לחיים כמו שהוא מתייחס לעסק שהוא רוצה להצליח בו. אותם חוקים שמאפשרים הצלחה בחיים הגשמיים הם החוקים שמאפשרים לאדם להצליח בחיים הרוחניים. לכן, צריך שתהיה לנו תוכנית עבודה מסודרת שתעזור לנו להגיע ליעד שלנו. במשך המסע ליעד שלנו עלינו לאמץ את ההרגל - לדבוק במה שעובד בשבילנו ולנטוש את מה שלא עובד בשבילנו ללא סנטימנטים, עלינו להיות פרקטיים. עלינו להכיר בטעויות שלנו, להודות בהן ולתקן אותן. מה שחשוב הן התוצאות, לפי התוצאות שאנו מקבלים נוכל לדעת אם אנו מתקרבים למה שאנחנו רוצים. לכן מאד חשוב שנדע מה אנחנו רוצים.

להלן הכלים הנחוצים להצלחה. כלים אלה הם עיקר התכונות שצריך לפתח בכדי להגיע להצלחה בכל תחום בחיים. התכונות מתפתחות תוך כדי ההתקדמות במסע.

הצלחה בחיים - מאת נגהה לורד
הצלחה בחיים

התכונות הנחוצות להצלחה בכל תחום בחיים, גשמי או רוחני:


1.  בהירות וודאות - עלי לדעת בבירור באיזה תחום, גשמי או רוחני אני רוצה להתרכז ואת היעד הסופי שאליו אני רוצה להגיע.

 

2.   החלטה נחושה ונכונות להצליח - עליי לרצות ולהתכונן להצלחה בכך שאני כבר רואה את זה קורה במציאות שלי ולא משנה באיזה תחום בחרתי להצליח, גשמי או רוחני או בשניהם.

 

3.  אינטליגנציה והבחנה - עליי להבהיר לעצמי למה, מתי ואיך אני רוצה להגיע ליעד שבחרתי. שזה אומר לדעת איך נראית הדרך, כמה זמן זה אמור לקחת כדי להגיע ליעד שלי ומה הם הסימנים שאני בדרך הנכונה. עליי ללמוד את הנושא והתחום שאני רוצה להצליח בו ואם אפשר למצוא מורה שהגיע ליעד שאליו אני רוצה להגיע, אדם שנותן לי השראה ללמוד ממנו. בנוסף, כדאי לי להקיף את עצמי באנשים עם חזון ומטרות דומות לשלי בכדי לקבל עזרה, ביקורת, עידוד ותמיכה למסע שלי.

 

4.   משמעת והתמדה - לאחר שמצאתי מורה שאני סומכת עליו, עליי להבהיר לו את המטרות שלי וגם את ההתלבטויות והבעיות שיש לי. ואז להקשיב ולהישמע לעצות שלו. עליי לבצע אותן בהתמדה ולהישאר על הדרך שקבעתי לעצמי מבלי לסטות. אם אלך לאיבוד, לא להתעכב ולחזור מיד לדרך הנכונה.

 

5.   סבלנות, סובלנות וסלחנות - מכיוון שלעלות על דרך חדשה ולא מוכרת זה לא דבר קל, עליי לקחת בחשבון שאצטרך להשקיע יותר זמן ואנרגיה ולפעמים גם כסף כדי להכין את עצמי למסע. במשך הדרך כדאי לי לעצור מדי פעם ולבדוק את ההתקדמות שלי לפי סימני הדרך הידועים לי. אם עולים לי ספקות, עליי קודם כל לבדוק עם עצמי את המצב ואם יש צורך, לבקש עזרה או ביקורת מהמורה שלי או מהחברים שלי. לאחר שתיקנתי את עצמי עליי לעלות שוב על הדרך הנכונה. אם אני אוהבת את מה שאני עושה ומאמינה שזה תורם גם לאחרים, עליי להמשיך ולא משנה כמה מכשולים מופיעים בדרך. יתכן ואעשה טעויות ויהיו הפתעות בדרך, לכן עליי להתאזר בסבלנות וסובלנות עם עצמי. לא משנה כמה פעמים אכשל או לא אעמוד במה שקבעתי, עליי לסלוח לעצמי ולא להלקות את עצמי. אל לי להתייאש, עליי להיות מוכנה לקחת סיכונים, לא לפחד לעשות מה שצריך גם כשאני לא הולכת על קרקע בטוחה. עליי להאמין שכל עוד אני נשארת עם החזון והרצון שלי, בסופו של דבר אגיע למחוז חפצי.

 

האמת - האמת הזאת היא תמיד נכונה וכדאי לזכור אותה לכל החיים:

אני תמיד במקום הנכון בזמן הנכון עושה מה שעליי לעשות כדי ללמוד מה שעליי ללמוד.

האמת הזאת היא תמיד רלוונטית ללא יוצא מן הכלל. למה?

כי באתי לכאן ללמוד את עצמי ואת החיים. משימה זאת אפשרית בכל תנאי, בכל מקום עם כל אדם ובכל

פעולה שלי. אין מקום יותר טוב מאיפה שאני נמצאת באותו רגע, לחשוב אחרת זאת אשליה. באתי לכאן

להשתחרר מכל אשליה כמו: "שם יותר טוב מכאן".  "זה עדיף על זה". אפילו טעויות, הן חלק בלתי נפרד

מההתפתחות שלי.

הסיבה היחידה לסבל מתמשך היא האמונה שמה שקורה צריך להיות שונה.

ההתנגדות שלי לכל מצב שאני נמצאת בו נובעת מפרשנות שלילית על מה שקורה שגורמת לי סבל מיותר.

כל פרשנות שלילית על מה שקורה היא שגויה כי אין סיבה שלילית לשום דבר שקורה. הכל קורה לטובתי

בכדי לקדם אותי. הכל כבר מכוון שאצליח במשימה שנועדתי להגשים. כאשר אני זוכרת את המטרה שלי

ומכוונת עליה אני תמיד אצליח.


נגהה לורדbottom of page